Każda kobieta jest ważna

Pewnie wiele kobiet z niepełnosprawnością zastanawia się czy i jak mogą poczuć w sobie prawdziwą kobiecość…
Dlaczego piszę właśnie o kobietach niepełnosprawnych? Ponieważ często niestety różne ograniczenia naszego ciała przysłaniają nam to co w nas najcenniejsze i najpiękniejsze. Za bardzo skupiamy się na naszych niedoskonałościach i niedomaganiach, a przecież to nie jest wcale, aż takie ważne w porównaniu do tego co mamy do zaoferowania światu.

Wiele kobiet za prawdziwy kanon kobiecości przyjmuje własny wygląd. Różne przemiany kulturowe ukształtowały obraz kobiety jako pięknej,
o nienagannej figurze i do tego najlepiej jeszcze „seksownej”. Pewnie sama marzysz, żeby taką być. I dobrze, bo masz do tego prawo. Ale wiedz, że to nie musi być wszystko co masz do zaoferowania.

Myślę, że kobiecość to poczucie własnej wartości, szacunek do samej siebie i dobro, które dajesz innym. Jeśli mamy świadomość, że jesteśmy ważne, możemy wiele osiągnąć.

My jako kobiety z niepełnosprawnością może i nie mamy łatwo, ale doświadczamy w życiu tak wiele różnych zawirowań, że potrafimy na tym budować naszą siłę. Sama dobrze wiesz, że naprawdę masz milion innych ważniejszych problemów niż to jaką kieckę jutro ubierzesz, co ugotujesz swojemu mężczyźnie na obiad albo czy spodobasz się swojej przyszłej teściowej, z którą planujesz się niedługo spotkać…

To wszystko nie jest ważne. Ważna jesteś Ty. I nie czuj się mniej ważna dlatego, że jesteś niepełnosprawna. To Cię nie definiuje jako kobiety. To Ci nie ubliża. Twoje ograniczenia to tylko dodatek. Sama dobrze wiesz, że świetnie sobie możesz z nimi radzić. ?

Chcę powiedzieć, że każda kobieta ma prawo czuć się kobieco bo taka jest. Niepełnosprawność wcale nam tego nie musi odbierać. To nic, że nie wyglądasz jak „supermodelka”. To nic, że Twoje ciało jest zdeformowane. To nic, że masz wiele mankamentów na swoim ciele, których nie znosisz. To nic, że nie miałaś/ nie masz faceta. To nic, że ciągle wszystko idzie nie po Twojej myśli….

Z okazji Dnia Kobiet chcę życzyć wszystkim kobietom, żeby doceniły swoją wartość mimo ograniczeń. Miejcie świadomość, że wszystkie jesteśmy ważne, że jesteśmy piękne, kobiece i jedyne w swoim rodzaju.

Miej gdzieś jeśli ktoś Ci zwróci uwagę na Twój wygląd, powie, że Ci nie wypada, że się do czegoś nie nadajesz… To są bzdury.
Kobieta z niepełnosprawnością MOŻE I POTRAFI być prawdziwą kobietą, która może spełniać wiele wspaniałych ról w swoim życiu i może się spełniać pod każdym względem.

Domyślam się, że dla wielu z Was to są być może bajki, ale jeśli nie będziemy znać swojej wartości to zawsze będziemy myślały, że jesteśmy nie ważne… A my JESTEŚMY WAŻNE jak każda kobieta.

Każda kobieta jest ważna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry